Haberler

 

Köye sosyal tesis yapıyoruz

 

Köy meydanına dıştan dışa 140 metre büyüklüğünde ve iki katlı sosyal tesis binasının yapımına başlanıyor. Binanın 1. katında büyükçe bir salon, çay ocağı ve muhtarlık odası bulunacak, ikinci katında ise tuvalet ve banyosu içinde iki kişilik odalar yapılarak tatile gelen hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır.Binaya küçük bir müzenin yapılması da düşünülmektedir. Birinci kattaki salon toplantılara, kültürel programlara ve çeşitli kurslara cevap verecek nitelikte olacaktır. Binanın yapımı ile yıkılacak olan ‘orta puvar' binanın duvarına bitişik olarak tekrar yapılacaktır. Söz konusu çeşmenin masraflarını hayırsever hemşerimiz Hacı SOYSAL üstlenmiştir. Arapgir Kaymakamı Sayın Hikmet AYDIN'ın gayretleri ile sosyal tesisimiz için Özel İdare tarafından 25 milyar tutarında malzeme yardımı yapılması sağlanmıştır. Söz konusu yardımın sağlanmasında il Genel Meclisi üyesi Kamil İNBAŞI'nın da katkıları olmuştur. Yazlaklar şenliğinde Malatya milletvekili Mevlüt ASLANOĞLU'nun katkılarıyla binanın masraflarının bir kısmı çok kıymetli hayırsever hemşerilerimiz tarafından üstlenildi. Arapgir kaymakamlığı binanın hafriyat işlerini ve çimentosunu karşılamayı üstlendi. Arapgir Belediyesi ise binada kullanılacak kumu vermeyi taahhüt etti. Hayırsever hemşerilerimizden Tayyar AKÇİN binanın tuğlasını ve çatısının yapımını üstlendi. Yine hayırsever hemşerilerimizden Recep SAĞLAM kapı ve pencerelerin masraflarını karşılamayı taahhüt etti. Malatya'lı hayırsever hemşerilerimizden Veli AĞBABA ise binanın Sıhhi tesisat masraflarını üstlendi. 1. yazlaklar şenliğinde elde edilen yaklaşık 2 milyar beşyüz milyon liranın ise işçilik masrafı olarak ilk etapta kullanılmasına karar verildi. Katkıda bulunan herkese teşekkür ediyoruz .

2011-05-20 14:34:52

Yol çalışmaları devam ediyor

 

Köy yolundaki asfalt çalışmaları devam etmektedir. Asfalt altı malzemeler dökülmüş olup sıkıştırma işlemlerine başlanmıştır. Eylül ayı sonunda veya Ekim ayının ilk yarısında asfalt çalışmaları bitirilecektir.

2011-05-20 14:34:21

Köy girişine çeşme yapılıyor

 

Hayırsever hemşerimiz Vahap DERİN köy girişine Mermer bir Çeşme yaptırmaktadır. Kendilerine teşekkür ediyor, çeşmenin köyümüze hayırlı olmasını diliyoruz.

2011-05-20 14:32:24

 

  « Geri 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 İleri »