Haberler

 

TEŞEKKÜRLER

 

   Aç kapıyı bezirgan başı  TRT Belgesel kanalında yayınlandı. Yapımcı Salih  SOYSAL'ı bu başarılı çalışmasından dolayı kutluyoruz.. Göstermiş olduğu hukuk mücadelesi  nedeniyle Mehmet SOYSAL'ı da tebrik ediyoruz.Aktaş'lıların azmi  ve sabrı bizi bir kez daha sevindirdi, gururlandırdı.Tebrikler, teşekkürler...   

2015-07-05 15:37:55

BAHAR ŞENLİĞİ 2015

 

Derneğimiz tarafından geleneksel hale getirilen bahar şenliğinin bu yıl 17 Mayıs 2015 pazar günü yapılmasına karar verildi.Şenliğimiz,geçen yıl olduğu gibi bu yıl da,Buca/ Kaynaklar  Cennet Vadisinde yapılacaktır. Birlik ve beraberliğimiz için güzel bir vesile teşkil eden bu tür etkinliklere bütün hemşehrilerimizin ilgi göstereceğini umuyoruz. Böyle günlerde ayrılıklarımızın değilde ortak yanlarımızın ön plana çıkarılması, yersiz ve gündelik aktüal konularla kimsenin incitilmemesi olduça önem arz ediyor.Bizler birbirimizi iyi tanıyoruz, kıskançlıklarla birbirimizi üzerek,başkalarına malzeme olmamalıyız.Aktaşlılar, düğünde,bayramda,cenazede,sıkıntıda hep birlik ve beraberlik sergilediler.Bir hemşehrimizin sıkıntısından,üzüntüsünden,huzurunun bozulmasından haz duyacak kadar alçak kimse bizim aramıza giremedi, İnşallah şimdiden sonrada buna fırsat vermeyiz. Sonunda pişmanlık olan davranışlar bize yakışmaz.Bu duygularla şenliğimizin güzelliklere vesile olmasını diler,emeği geçenlere teşekkür ederiz.

2015-03-22 21:14:08

Soma İçin Mevlüt Okutuldu

 

18 Mayıs Pazar günü yapılan şenliğimize Soma'da yaşanan facia damgasını vurdu. Soma'da ki kazada hayatını kaybedenler için Mevlüt okundu. Hemşehrilerimizin büyük ilgi gönsterdiği şenlikte bol bol hasret giderilerek bu tür etkinliklerden duyulan memnuniyet dile getirildi.

Bu organizyona katılan tüm hemşehrilerimize ve organizasyonu düzenleyen Dernek yöneticilerimize teşekkür ediyoruz.

2014-06-15 22:55:52

ŞENLİĞE DAVET

 

18 Mayıs 2014 Pazar günü, Derneğimiz tarafından Buca Cennet Vadisinde düzenlenecek olan Bahar Şenliğine tüm hemşehrilerimizi bekliyoruz.

2014-05-04 12:20:40

Yeni bir heyecan: Kahvaltı günleri.

 

Derneğimiz ayda bir olmak üzere kahvaltı günleri düzenlemeye başladı.Son olarak 12 Ocak 2014 Pazar günü yapılan kahvaltıya yaklaşık 35-40 kişi katıldı.Sponsorluğunu hayırsever hemşehrilerimizin yaptığı bu davetlerde, dernek faaliyetleri anlatılmakta ve geleceğe ilişkin değerlendirmeler yapılmaktadır.Bu tür aktivitelerin hemşehrilerimizin birlik ve beraberliğine katkı sağlayacağı gibi,oluşacak sinerji ile yeni hizmetlerinde ortaya çıkmasına vesile olacağına inanıyoruz. Hayırlı olsun.

2014-01-12 21:32:14

Yeni Yönetim Görevine Başladı.

 

20 Ekim 2013 Pazar günü Dernek Merkezinde yapılan Genel Kurul toplantısı sonucu, hemşehrilerimizin güvenini tazeleyen Dernek Yönetim Kurulu görevine başladı. İsmet Soysal başkanlığındaki yönetim kurulunda; Alaaddin Şafak, Nedim Topaloğlu, İsmet Gürsoy, Şükrü Sayman, Abdurrahman Şener ve Aytekin Usman görev aldılar. Yeni Yönetim Kurulunu tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

2013-10-26 14:30:44

Toplantıya Davet

 

Derneğimiz 20 Ekim 2013 Pazar günü DERNEK  LOKALİNDE olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirecektir.Tüm hemşehrilerimizin toplantıya katılmalarını bekliyoruz.

2013-09-26 19:17:08

Yol Vakti Programı Köyümüze Geldi

 

Vuslat TV, Yol Vakti programında yayımlanan köyümüz'le ilgili çekimler vidolarımıza aktarılmıştır.

2013-05-25 13:26:44

Şenliğimiz Buruk Geçti

 

Bu yıl ikincisini gerçekleştirdiğimiz Bahar Şenliği Öncesi değerli hemşehrimiz Adıgüzel Topaloğlu'nun vefat haberi
hepimizi çok üzdü.
Önceden planlanan şenlik programındaki davul-zurna ve eğlence kısmı programdan çıkartıldı, onun yerine
Adıgüzel Topaloğlu ve aramızdan ayrılan tüm hemşehrilerimiz için mevlüt okutuldu.
Bahar Şenliğine hemşehrilerimizin ilgisi bu yıl yine yoğun oldu.
Yaklaşık 1000 kişi şenliğe katılarak hasret giderme, konuşup dertleşme fırsatı buldu.
Şenliğimiz Ulusal basında da geniş bir şekilde yer aldı.

Şenliğimiz hakkında çıkan haberi aşağıdaki likten okuyabilirsiniz:

http://haber.stargazete.com/ege/bin-kisiyle-100-yillik-geleneklerini-izmirde-yasattilar/haber-755639
Organizasyonda emeği geçen başta dernek yönetimi olmak üzere herkese çok teşekkür ediyoruz.

2013-05-21 00:00:00

İkinci Bahar Şenliğini Düzenliyoruz.

 

Derneğimiz birincisi geçen yıl yapılan bahar şenliğinin ikincisini 19 mayıs 2013 Pazar günü yapmayı kararlaştırdı.Şenlik, geçen yıl olduğu gibi, bu yılda BUCA  CENNET  VADİSİNDE  gerçekleştirilecektir.Aman başkalarına randevu vermeyin,programlarınızı şimdiden düzenleyin,şenlikte hep beraber olalım.Çoluk çocuk hep beraber şenlikte buluşalım.Lengir,sek sek,kör ebe,çellik,dokkurcum,beş taş,sayı oyunu,ceviz oyunu,aklınıza gelen tüm çocukluk oyunlarını oynamaya ve çocuklarımıza öğretmeye hazır olun.Başta dernek yönetimi olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler...

2013-04-24 22:28:53

HER ŞEY ÇOK GÜZELDİ

 

Derneğimiz tarafından 10 mart 2013 pazar günü düzenlenen yemek muhteşem oldu.Yaklaşık 700 kişinin katıldığı yemek vesilesi ile hemşehrilerimiz bol bol hasret giderdiler.Gündem köydeki arazilerin birleştirilmesiydi.Konunun uzmanları işin teknik,ekonomik ve hukuki yönünü ayrıntılı olarak anlattılar.Biz bu konuya çok önem veriyoruz,olumlu bir sonuç almak istiyoruz.Lütfen herkes bu işi ciddiye alsın ve sahip çıksın.Yemeğimize Arapgir Kaymakamı ve Belediye Başkanı,Arapgir ve İzmirde görevli bürokratlar,Arapgir postası'ndan Kamuran Bey,Komşu köylerden misafirler ve başta İzmir olmak üzere Türkiye'nin her yerinden değerli hemşehrilerimiz katıldılar.Hepsine,hepinize,özelliklede emeği geçen başta dernek yönetimi olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz.

2013-03-11 17:27:45

Yemekte Buluşalım

 

Derneğimiz tarafından 10 Mart 2013 Pazar günü İzmir KISIKPET'de yemek verilecektir.Programa Arapgir Protokolüde katılacaktır.Tüm hemşehrilerimizi yemeğe bekliyoruz.Saat 15:00'da başlayacak olan yemek vesilesi ile bol bol hasret giderme fırsatımız olacak.Hayırlara vesile olması dileğiyle emeği geçenlere ve tüm Aktaş'lılara saygı ve selamlarımızı sunarız.

2013-01-27 18:01:55

Arazileri Toplulaştırmayı Tartışıyoruz.

 

Genelde ülkemizin özelde ise köyümüzün arazilerinin çok küçük parçalara bölünmüş olmasından aşağı yukarı hepimiz şikayetçiyiz.Bu günlerde gelecek kuşaklar için bunu dert edinen hemşehrilerimiz köyümüzdeki arazilerin birleştirilmesi için adım atmak istiyorlar,gelin destek olalım,bu kurban bayramında bu konuyu enine boyuna konuşalım.Küçük tarlalara bölünmüş arazilerle bir yere varamayız,varamadık da zaten,bir şeyler yapmak isteyen gençlerin önündeki en büyük engel de bu,el birliği ile bu engeli ortadan kaldıralım.Her şey bunu başaracağımıza inanmakla başlar,büyüklerimizi incitmeden ve inatlaşmadan buna ikna etmeliyiz,herkesi dinleyerek ve sabırla.Haydi hayırlısı.

2012-10-07 18:54:20

İftar Yemeğine Katılım Yoğun Oldu

 

Derneğimiz tarafından düzenlenen iftar yemeğine hemşehrilerimizin ilgisi beklenenin üzerinde oldu.Yemeğe katılanlar gerek yemek kalitesinden, gerekse yoğun katılımdan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler.Hemşehrilerimizin bol bol hasret giderdikleri bu tip programların daha sık yapılması ortak dileğimiz oldu.Başta dernek yönetimi olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.

2012-08-05 15:41:42

29 Temmuz'da İftarda Buluşalım

 

İzmir'de faaliyette bulunan Derneğimiz tarafından 29 temmuz pazar günü kısıkpet'te iftar yemeği verilecektir.Birlik ve beraberliğin en güzel örneklerinin yaşandığı af ve mağfiret ayı ramazanda bir arada olmak dileğiyle, tüm hemşehrilerimizi iftara bekliyoruz.

2012-07-25 19:02:26

 

  « Geri 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 İleri »